SEURAA 2- ja 3-TASON KILPAILUISSA VUONNA 2017 EDUSTAVAT RATSUKOT

13.8.2017 ratsastettiin Kauhajoella Pohjanmaan alueen joukkuemestaruudet.
Vuosien tauon jälkeen Kauhavan Ratsastusseura pystyi lähtemään kilpailuun mukaan, tällä kertaa kahden joukkueen voimin!

Joukkue 1: Leea Kaakinen - Dolce Vita de L´Aube, Milla Kojonen - Merlin III ja Essi Kojonen - Källbackas Farfalla
Joukkue 2: Tarja Seurujärvi - Imperator, Tiina Kujala - Shrek ja Sanna Särkiniemi - Harrison

Joukkue 1 sijoittui hienosti sijalle 6. (kilpailussa mukana 18 joukkuetta).
Joukkue 2 ei saanut tulosta ikävien yhteensattumusten vuoksi.
----------------------------------------------------------------------------------------------

C. Tuulia Nelimarkka
Tapani Hölsömäki - Donna-Lena (c. Tuulia Nelimarkka, www.tuulian.net)
Kilpailevat 2-tasolla esteratsastuksessa 90 - 110cm luokkia.


C. Tuulia Nelimarkka
Sanna Särkiniemi - Harrison (c. Tuulia Nelimarkka, www.tuulian.net)
Kilpailevat 2-tasolla esteratsastuksessa 80cm
ja kouluratsastuksessa HeB-luokkia.


C. Johanna Karkaus
Milla Kojonen - Merlin III (c. Johanna Karkaus)
Kilpailevat 2-tasolla kouluratsastuksessa HeB ja A- sekä
3-tasolla HeA-luokkia.
Osallistuvat vuoden 2017 Pohjanmaan Hööks-isocup kilpailusarjaan.


C. Tuulia Nelimarkka
Essi Kojonen - Källbackas Farfalla (c. Johanna Karkaus)
Kilpailevat 2-tasolla kouluratsastuksessa HeB- ja A- sekä
3-tasolla HeB-luokkia.


C. Tiina Sorsa
Leea Kaakinen - Dolce Vita de L'Aube (c. Tiina Sorsa)
Kilpailevat 2-tasolla kouluratsastuksessa HeA ja VaB-luokkia sekä
3-tasolla HeA-luokkia.
Osallistuivat Pohjanmaan alueen Senioreiden hallimestaruus-kilpailuun.


C. Aino-Maria Hakala
Katja Tammela - Magic Phantom (c. Aino-Maria Hakala)
Kilpailevat 2-tasolla kouluratsastuksessa HeB- ja HeA-luokkia.


C. Josefin Back
Aino-Maria Hakala - Briana (c. Josefin Back)
Kilpailevat 2-tasolla kouluratsastuksessa HeB-luokkia.
Osallistuivat Pohjanmaan alueen Nuorten hevosten hallimestaruus-kilpailuun ja
Pohjanmaan alueen Nuorten hevosten aluemestaruus-kilpailuun.


C. Josefin Back
Taru Alaranta - Dony de Niro (c. Josefin Back)
Kilpailevat 2-tasolla kouluratsastuksessa HeB-luokkia.
Osallistuivat Pohjanmaan alueen Nuorten hevosten hallimestaruus-kilpailuun.
Voittivat SRL:n 4-vuotiaiden hevosten Pacelli-cup sarjakilpailun.
Sijoittuivat Pohjanmaan alueen Nuorten hevosten aluemestaruudessa sijalle 6 / 22.


C. Tuulia Nelimarkka
Tiina Kujala - Shrek (c. Johanna Karkaus)
Kilpailevat 2-tasolla kouluratsastuksessa HeB-luokkia.

C. Johanna Karkaus
Mervi Lepola - Pasisti (c. Johanna Karkaus)
Kilpailevat 2-tasolla kouluratsastuksessa HeB-luokkia.


C. Tuulia Nelimarkka
Marjo Saarikoski - Archibald (c. Tuulia Nelimarkka, www.tuulian.net)
Kilpailevat 2-tasolla esteratsastuksessa 80cm luokkia.


C. Tuulia Nelimarkka
Tarja Seurujärvi - Imperator (c. Merja Seurujärvi)
Kilpailevat 2-tasolla kouluratsastuksessa HeB- ja HeA-luokkia.

C. Tuulia Nelimarkka
Milla Kojonen - Artemon (c. Johanna Karkaus)
Kilpailevat 2-tasolla kouluratsastuksessa HeB-luokkia.
Osallistuivat Pohjanmaan alueen Nuorten hevosten aluemestaruus-kilpailuun.


* Kauhavan Ratsastusseuraa 2- ja 3-tason kilpailuissa edustaneet ratsukot vuonna 2016
* Kauhavan Ratsastusseuraa 2- ja 3-tason kilpailuissa edustaneet ratsukot vuonna 2015
* Kauhavan Ratsastusseuraa kansallisella ja aluetasolla edustaneet ratsukot vuonna 2014
* Kauhavan Ratsastusseuraa kansallisella ja aluetasolla edustaneet ratsukot vuonna 2013
* Kauhavan Ratsastusseuraa kansallisella ja aluetasolla edustaneet ratsukot vuonna 2012
* Kauhavan Ratsastusseuraa kansallisella ja aluetasolla edustaneet ratsukot vuonna 2011
* Kauhavan Ratsastusseuraa kansallisella ja aluetasolla edustaneet ratsukot vuonna 2010
* Kauhavan Ratsastusseuraa aluetasolla edustaneet ratsukot vuonna 2009
* Kauhavan Ratsastusseuraa aluetasolla edustaneet ratsukot vuonna 2008